Dernekten Haberler

DERNEĞİMİZ KORDİNESİNDE YÜRÜTÜLEN ARSA PROJELERİNDE SONA GELİNDİ.

 

Daha önce Dernek Genel Merkezince gönderilen bilgilendirme mesajında, "Derneğimizin, üyelerimize yatırım amaçlı ekonomik konut teminine yönelik bir süredir devam eden çalışmaları sonucunda, Ankara civarında uygun olduğu düşünülen, imarlı, hisseli mülkiyete ve kat karşılığı inşaata müsait birkaç arsa seçeneği tespit edildiği, bunlardan birincisinin Eskişehir yolu Çankaya Üniversitesi yakınında, diğerinin ise havaalanı yolu Pursaklar karşısında olduğu, konuyla ilgili olarak 04 Nisan 2024 Perşembe günü saat 13:30’da Dernek Genel Merkezimizde bir bilgilendirme toplantısı yapılacağı" belirtilmişti.

 

Projemizle ilgili 04.04.2024 Perşembe günü Dernek Genel Merkezimizde bu toplantı gerçekleştirilmiş, iki arsa da konu ile ilgilenen katılımcı üyelerimizin değerlendirmesine sunulmuştur. Katılımcılar her iki arsanın da uygun olduğunu belirtmişler ve çalışmalara devam edilmesi konusunda görüş birliğine varılmıştır.

 

Eskişehir yolu Çankaya üniversitesi yakınındaki arsanın projesi, hisse başına 2+1  73 m2 daire şeklinde olup  peşin1.900.000 ₺ ödemesi olacaktır ve hissedar sayısı 22'dir.

 

Havaalanı yolu Pursaklar'daki arsamızın projesi ise hisse başına 4+1  165m2 daire şeklinde olup hissedar sayısı 21'dir. Hisse başına 2.100.000 ₺ peşin olarak ödenecektir.

 

Bu ödemelerden sonra herhangi bir ödeme alınmayacaktır. Başka herhangi bir aidat, harç, ücret vs. olmaksızın, Derneğimiz koordinasyonunda kat karşılığı müteahhit sözleşmesi imzalanacaktır.

 

Kısaca, ilk etapta arsamızın parasını peşin olarak ödenip 21 veya 22 hissedar olarak arsa sahibi olunacak, arsamızı aldığımızda herkese hissesi oranında tapuları verilecektir.

 

İkinci etapta ise altı ay içerisinde inşaata başlamak ve 36 ayda İnşaatı bitirmek şartıyla kat karşılığı bir inşaat firması ile anlaşıp başka hiç bir ödeme yapmadan inşaat bitiminde dairemize sahip olacağız.

 

Projelerimize dernek üyelerinin yanında yakınları, eş-dost ve akrabaları da katılabilirler.

 

Bütün işlemler derneğimizin denetimi ve gözetimi altında yapılacaktır.

Genel Merkez Yönetim Kurulu