Dernekten Haberler

Diyarbakır'da uğradıkları saldırıda 5 silah arkadaşıyla hayatını kaybeden Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, şehadetinin 17'nci. yılında Sakarya'nın Hendek ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Şehidin Hendek ilçesindeki kabri başında düzenlenen törene, eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan Çalışkan, yakınları ile Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, dönemin Diyarbakır Valisi Cemil Serhadlı, Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği Genel Başkanı İsmail ÇALIŞKAN, İstanbul Şube Başkanımız Nail GÜNTÜRKÜN,Emekli Emniyet Müdürü üyelerimiz, askeri erkan, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Okkan'ın, teşkilatın yetiştirdiği en değerli isimlerden olduğunu anlatan Dernek Genel Başkanımız İsmail Çalışkan şehidin, çalıştığı bütün kadrolarda asayişi, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için büyük izler bıraktığını aktardı.

Okkan'ın vatandaşla devamlı iç içe olduğunu ve vatandaşın takdirini kazandığını dile getiren Çalışkan, "Liderlikle bir sonraki kardeşlerine daima örnek olmuştur. Bütün teşkilatımız bizler ve bizden sonrakiler onun çalıştığı gibi çalışmaya gayret ediyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum." diye konuştu.

hendek1
hendek2
hendek3(1)