Dernekten Haberler

1968 yılında Elazığ’da doğan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet AKTAŞ, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1990 yılında mezun oldu.1994 yılında girdiği sınavı kazanarak Malatya Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Adaylık sürecinde 8 ay süreyle İngiltere'de dil ve İngiliz Yönetim Sistemi ile ilgili eğitim aldı.

Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptı.

2010-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Şubat 2014 kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı görevinde bulundu.

1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile Karabük Valiliğine atandı.

30/06/2017 tarihi itibariyle Şırnak Valiliği görevine başladı.18 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Atama Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürü olarak atanmış olup, 20/07/2019 tarihinde görevine başlamıştır.

Sayın AKTAŞ’ın başta Şırnak Valiliği olmak üzere gösterdiği başarılarına, yeni atandığı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün de ekleneceğine olan güvenimiz tamdır. Bu onurlu görevin başarılmasında biz emekli camiamızın her türlü desteği kendisinin yanında olacaktır. Hem bölücü terörle mücadeleye devam edildiği, hem FETÖ yapılanmasının uzantıları ile olan mücadelenin tamamlanmaya çalışıldığı, hem de toplum barışına sürekli bir tehdit olma özelliği bulunan rutin asayiş ve organize suçlarla ilgili görevlerin yerine getirildiği şu dönemde zor fakat onurlu görevinden dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.