Dernekten Haberler

 

         

Sayın Ali YERLİKAYA

İçişleri Bakanı

      

İstanbul Valiliği görevini başarı ile yürütürken İçişleri Bakanı olarak atanmanız dolayısıyla şahsınızı kutlar yeni görevinizde üstün başarılar dileriz.

 

Mülki İdarede uzun bir yöneticilik geçmişine sahip, taşra il ve ilçelerindeki görevleriniz süresince, Polis Teşkilatı ile yakın temas ve ortak mesaide bulunmuş olan bir yönetici olarak bu tecrübenizin, yeni görevinizde de çalışmalarınıza rehber olmasını umuyoruz.

 

Beka sorunu yaratan başta terör ve örgütlü suçlar olmak üzere kamu düzeni ve güvenliğini bozan suçlarla en üst düzeyde mücadele edebilmek için, teşkilatımız personelinin iyi yetişmiş profesyonellik ve mesleki aidiyet bilincine sahip

moral -motivasyonu tam, her türlü kaygılardan uzak olması gerçeğini iyi bilen bir yönetici olarak bu bu konulara ilişkin sorunları da en kısa sürede çözeceğinize güvenimiz tamdır.

 

Şahsınızdan beklentimiz; vatandaş nezdinde güven ve caydırıcılık duygularının sağlanmasına yönelik olarak

polisin saygınlığının ve etkinliğinin tesis edilmesi, Polisin siyasetten uzak tutulması ve “devletin polisi” anlayışının yerleştirilmesi, polis amir ve memurlarının mesleki eğitimlerine gereken önemin verilmesi, bütün personelin başta rütbe terfi ve atama olmak üzere hak ve hukukunun korunması ve gelecek endişelerinin kaldırılmasıdır.

 

Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği olarak içinden geldiğimiz ve çok sevdiğimiz Polis teşkilatına deneyimlerimiz ve ortak akılla her türlü desteği vermeye, sorunların çözümlerine katkı sunmaya hazır olduğumuz bilinmelidir.

 

İçişleri Bakanlığına atanmanızın, ülkemize, milletimize, çalışanı ve emeklisiyle polis teşkilatına hayır ve esenlik getirmesini dileriz.

 

 

İsmail Çalışkan

Genel Başkan

E.1.Sınıf Emniyet Müdürü