Dernekten Haberler

TÜRKİYE EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRLERİ DERNEĞİ

BASIN AÇIKLAMASI

Huzurun ve güvenin teminatı olan Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Kuruluş yıldönümünü, vatana ve millete hizmette bir ömür boyu bedel ödeyen emekli ve çalışan meslektaşlarımızla birlikte kutluyoruz.

Kuruluşundan bu yana ülkemizin karşılaştığı bir çok zorluklara, sorunlara ve olumsuzluklara karşı hep birlikte mücadele ettik.
Teşkilatımızın, başta terör, uyuşturucu ve organize olmak ve bütün suçlarla mücadelesi sayesinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği korunarak huzur ve güven içinde yaşamaları sağlanmıştır.

Hukukun üstünlüğü, Atatürk Milliyetçiliği, demokrasi, milli ve manevi değerlerimiz vazgeçilmez rehberimiz olmuştur.
Büyük Türk Milletinin saygısını, sevgisini ve güvenini kazanmak için her zaman tam tarafsız görev anlayışı ile Devletin polisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.
Açıkça, ilgili siyasi partilerimize de iletildiği üzere, önümüzdeki genel seçimlerde aday adaylığını açıklayan değerli meslektaşlarımıza STK olarak güçlü bir destek vermekteyiz. Seçilmeleri halinde mesleki deneyimleri, bilgi birikimleri ile güvenlik politikalarının oluşturulmasında son derece etkili olacaklarına inancımız tamdır. Siyasi partilerimizin, polisin kitlesel ağırlığını dikkate alarak teşkilatımızın içinde yetişmiş adayları TBMM’ne taşıyacaklarına güveniyoruz. Mensuplarımızın da seçimlerde bu adayları kitlesel olarak destekleyeceklerine inanıyoruz.
Derneğimizin, her platformdaki girişimlerinde ısrarla ifade ettiği üzere Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi, nitelikli yönetici kadrosu yetiştirmeye devam etmek için eğitim ve öğretim hayatına geri dönmüştür.. Aynı mücadelemizi Polis Koleji’nin açılması için de sürdüreceğiz.
Ortaokul ve lise mezunu meslektaşlarımızın 3600 ek gösterge ile ilgili beklentileri karşılanamamıştır. Maddi yönden mağdur olan tüm polis memurlarına bir defaya mahsus olmak üzere tahsil farkı gözetilmeksizin 3600 ek gösterge verilmesi, özlük hakları ve emekli personelin şartlarının iyileştirilmesi için de girişimlerimizi sürdüreceğiz.
Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bütün şehitlerimize, ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, şükranlarımızı sunuyoruz . Kahraman gazilerimize sağlık ve huzur diliyoruz.

Çalışanı ve emeklisi ile bütün meslektaşlarımızın Polis Bayramını kutluyor, başarı ,sağlık ve esenlik diliyor, sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz.

 

TÜRKİYE EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRLERİ DERNEĞİ ve ŞUBELERİ adına;

İsmail ÇALIŞKAN
Genel Başkan

Feyzullah ARSLAN
Antalya Şube Başkanı

B.Bülent ELİAÇIK
Bursa Şube Başkanı

Gökhan ÖZSAVAŞ
İstanbul Şube Başkanı

Ömer KILIÇ
İzmir Şube Başkanı