Dernekten Haberler

Sayın Celal UZUNKAYA’nın, yaklaşık bir yıl önce en yüksek rütbe ile Emniyet Genel Müdürlüğe atanması teşkilatımızda büyük bir memnuniyet yaratmıştır.

Bu onurlu ve kutsal göreve aramızdan yetişen bir meslektaşımızın atanması emeklisi ve çalışanı ile tüm teşkilat mensuplarımız tarafından büyük bir kabulle karşılanmıştı.

Sayın UZUNKAYA, mesleki geçmişi itibariyle çocuk yaşta polis teşkilatına girmiş, 40 yılı aşkın süredir teşkilatın hem idari hem de operasyonel kapasitesini ve sorunlarını yakından takip etmiştir.

Üstün niteliklere sahip Sayın Celal UZUNKAYA’nın görevden ayrılışı büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaratmıştır.

Görevleri sırasında emekli camiasıyla kurduğu olumlu ilişkileri nedeniyle kendisine minnettarız. Teşkilatta kazanılan vefa ve aidiyet duygusuna, disiplin, sevgi ve saygı gibi ilişkilere büyük önem veren Sayın UZUNKAYA, teşkilatın şemadan ibaret olmadığını, ilişkilerin sadece yasalarla düzenlenmediğini, belki onlar kadar, yazılı olmayan kurallara, iç geleneklere, aidiyet duygusuna, devlet ve meslek terbiyesine dayandığını hatırlatmış ve göstermiştir.

Devletimizin ve toplumumuzun yakın dönemde geçirdiği sarsıcı tecrübelerin kurumların bünyelerinde, kurumsal kapasitelerinde ve personel yeterliliğinde kaçınılmaz bir şekilde olumsuz sonuçlar doğurduğu süreçte alınan bu görevin; kuruma, ülkeye, hizmet alanına, insanlara ve tarihe karşı sorumluluk taşıyan bir emaneti üstlenmek olduğunun bilincinde, dinamik bir polis yöneticisi olarak görevini yaptığına ve hafızalarda iz bıraktığına inanıyoruz.

Olaylar karşısında sergilediği tutum ve yerinde davranışları, dik duruşu, polis gibi polis olmakta ısrar edişi, vatanına milletine bağlı devletin polisi olarak görev yapması, hertürlü soruna çözüm üreten olumlu, yapıcı yaklaşımı, çalışkanlığı, alçak gönüllülüğü liyakat ve adalet çerçevesinde görev yapması ile teşkilatta ve toplumda yüksek takdir kazanmış ve gönüllerde taht kurmuştur.

Sayın UZUNKAYA; alçakgönüllüğü, vefası ve büyük yüreğiyle emekli ağabey, arkadaş ve kardeşlerinin gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Kendileri gönüllerin Genel Müdürü olarak kalacaktır.

En yüksek görevlere layık olduğunu bildiğimiz Sayın UZUNKAYA’ya bundan sonraki yaşamında aile bireyleri ile birlikte sağlık ve mutluluklar dileriz.

TEMÜD-DER Genel Merkez-İstanbul-İzmir-Bursa ve Antalya Şubeleri

1-CELAL UZUNKAYA ziyaret(1)
kahvaltı17
izmir ziyaret(1)
bursa
antalya-celal uzunkaya(1)