Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Genel Kurul Haberleri arrow Emekli Polisler Ankara'da buluştu. Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Bu Buluşmaya katıldı
Emekli Polisler Ankara'da buluştu. Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri de Bu Buluşmaya katıldı Yazdır E-posta


Kıymetli ağabeylerim ve sevgili kardeşlerim Meslektaşlarımızın özlük haklarının ve statülerinin iyileştirilmesi, her ortamda savunulması Derneğimizin asli görevleri arasındadır.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 29.09.2021 tarihinde düzenlenen polis emeklilerinin sorunlarının tartışılacağı toplantıya davet edilmemiz üzerine iki üyemiz ile birlikte katıldık. Toplantıya bizim dışımızda yaklaşık 200 kişi katılım göstermiştir.

Salonda bir siyası partiyi anımsatacak hiç bir materyalin bulunmaması dikkat çekici olmuştur.

Toplantının basına açık bölümünde açılış konuşması yapmak üzere söz verildiğinde özetle 3600 ek göstergenin verilmesi ve polis eğitim kurumlarının açılması konularını ifade ettim.

Toplantının basına kapalı bölümünde yaptığım konuşmada 3600 ek gösterge konusunda geniş bir bilgilendirme ile eşit işe eşit ücret ilkesine uygun olarak iç güvenlik hizmetini yapan kuruluşların personeli arasında ayrım yapılmaması ve aynı özlük haklarına sahip olması gerektiğini belirttim. Özlük hakları ile ilgili çözümün 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununa eklenecek maddelerle aşılabileceğini gerekçeleri ile birlikte dile getirdim.

Ayrıca, kapatılan polis eğitim kurumlarının yeniden ve kısa sürede açılması gerektiği, Silahlı Kuvvetler ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumları örneği verilerek açıklanmış, yetersiz süre ve kalitede eğitimle alınan yönetici kadroların gelecekte sıkıntılara neden olacağı, Emniyet Teşkilatının bu güne kadar terörle ve organize suçlarla mücadele başta olmak üzere verilen bütün görevleri ve son olarak 15 Temmuz kalkışmasındaki başarısının arkasında çok iyi eğitim veren Polis Koleji ve Polis Akademisi olduğu gerekçeleriyle birlikte anlatılmıştır. Polis Akademisi başkanının, bu kurumda yetişenleri “ekmek almayı bile bilmeyen” kişiler ifadesi ile kıskanması ve bilinen bakış açısıyla bu okulların açılmaması halinde, orta ve uzun vadede milli güvenliğimizin korunmasında, teşkilatın kendisine verilecek görev ve sorumlukları yerine getirilmesinde zafiyet meydana geleceği ifade edilmiştir.

Ayrıca, devasa bir teşkilat olan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kabına sığmadığını teşkilat yapısını mutlaka değişmesi ve buna göre yapılanmasının gerekliliğini de ifade ettim.

Meşru zeminde, davet edilen veya edilmeyen her ortamda, çalışanı ve emeklisiyle meslektaşlarımızın ve teşkilatımızın sorunlarını dile getirmeye, derneğimizi tanıtmaya devam edeceğiz.

Bilgilerinize sunarım.

İsmail Çalışkan

 

Genel Kurul Haberleri

10. Olağan Genel Kurul Duyurusu (Tarih değişikliği)
Revize Duyuru (Tarih değişikliği)
 
Derneğimizin 10. Olağan Genel Kurul İlanı
Derneğimizin 10. Olağan Genel Kurul İlanı için tıklayınız...
 
Sandığımız 2. Olağan Genel Kurul İlanı
Sandığımız 2. Olağan Genel Kurul İlanı için tıklayınız...
 
TEMÜDDER SANDIĞI İLK GENEL KURUL İLANI
Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sandığının İlk Genel Kurul İlanı...
 
OLAĞAN GENEL KURUL İLANI
Derneğimiz 9. Olağan Genel Kurul İanı...
 
OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI
6. Olağanüstü Genel Kurulumuz 7 Kasım 2017 günü dernek genel merkezimizde,yeterli sayıda üyemizin katılımıyla toplanmıştır. Alınan kararlar toplantı tutanağında belirtilmiştir. 
 
OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL HAKKINDA BİLGİLENDİRME
7 Kasım 2017 tarihinde dernek genel merkezimizde yapılan 6. Olağanüstü Genel Kurulda
 
OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL HAKKINDA BİLGİLENDİRME
7 Kasım 2017 tarihinde dernek genel merkezimizde yapılan 6. Olağanüstü Genel Kurulda...
 
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
 TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanını görmek için tıklayınız...
 
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
TEMÜDDER 5. Olağanüstü Genel Kurul İlanı İçin tıklayınız...
 
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
 
TEMÜDDER 8. OLAĞAN GENEL KURULU BASIN AÇIKLAMASI
Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 8. Olağan Genel Kurulu Basın Açıklaması
 
TEMÜDDER Genel Kurul İlanı
Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 8. Olağan Genel Kurul İlanı
 
Temüd-der Yönetim ve Denetim Kurulu Görev Dağılımı
ImageTemüd-der Yönetim ve Denetim Kurulu Görev Dağılımı
 
Olağan Genel Kurul Toplantısı
ImageDerneğimizin 7.Olağan Genel Kurul Toplantısı
 
Olağan Genel Kurul Toplantısı
ImageDerneğimizin 7.Olağan Genel Kurul Toplantısı
 

Çağın Polisi Dergisi

Duyurular

Web Sitemizde oluşturduğumuz “TÜM YAVRULAR HEPİMİZİN EĞİTİM KÖŞESİ” ile ilgili duyuru  Web Sitemizde oluşturduğumuz “TÜM YAVRULAR HEPİMİZİN EĞİTİM KÖŞESİ” başlıklı yeni bir menüde: Temüdder üyemiz Hamdi DEMİR'in kızı olan Kuğulu Montesori International Preschool Kurucusu Yadigar IŞILDAR'ın kurumu için hazırlanan eğitim programı dokümanları, "KUYA Yuvamda"yı üyelerimizin çocuklarının / torunlarının kullanımı için Derneğimize sunmuştur. Her ay başka bir konuda hazırlanacak bu dokumanlar, web sitemizin "Tüm Yavrular Hepimizin” eğitim köşesinde yayınlanacaktır. Kendisine bu cömertçe sunum için teşekkür ederiz.

 

Bu programı, kurumunun bir sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 190 Köy ilkokuluna da iletildiği bildirilmiştir. Bu açıdan da kendisi ayrıca tebrik ve takdiri hak ettiğini düşünüyoruz.

 

Bilgilerinize sunulur.Web Sitemizde yayınlanacak"Üyelerimizi Tanıyalım" Köşesi için Duyuru Derneğimiz web sitesi ve Çağın Polisi Dijital Dergisinde bir “Üyelerimizi Tanıyalım Köşesi” oluşturulmuştur...

Yeni Web Sitemiz Yayında

Siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yeni web sitemiz yayına açılmıştır.Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
nail güntürkün
TÜRKİYE EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRLERİ SOSYAL
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Okuyucu Yorumları

Üye Girişi

Üye Girişi