Skip to content
Bulunduğunuz sayfa: Anasayfa arrow Genel Kurul Haberleri arrow İZMİR ŞUBE BAŞKAN YRD. SN. YUSUF VEHBİ DALDA'NIN 10 NİSAN MESAJI
İZMİR ŞUBE BAŞKAN YRD. SN. YUSUF VEHBİ DALDA'NIN 10 NİSAN MESAJI Yazdır E-posta
Kurulduğu yıldan itibaren ettiği yemine sadık kalarak vatandaşların can ve mal güvenliğini büyük bir özveriyle yürüten Polis Teşkilatı 175.yılını kutlamaktadır.

Bu yıl, geçen Aralıkta Çin’de ortaya çıkan dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hızla yayılan korona virüs salgını nedeniyle diğer birçok etkinlikler gibi her yıl yapılmakta olan Polis Haftası etkinlikleri de iptal edilmiştir.

Öncelikle bu salgının en asgari sıkıntıyla geçerek bir an evvel normalleşmeye dönülmesi beklenirken, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlere rahmet, halen tedavi altında olanlara da şifa dileriz.
Bu zor günlerin atlatılması için her kesimin dile getirdiği gibi birlik-dayanışma içinde olunmalı, alınan tedbirlere azami uyularak evde kalınmalı ve bu belanın atlatılması için gayret gösteren başta sağlıkçılar olmak üzere kendisine görev düşen kuryecisinden en üst düzeydeki yetkililere kadar tüm görevlilere destek olunması gerektiğine inanıyor ve tarihindeki her zor dönemde Türk Milletinin bunu en iyi şekilde yerine getirmiş olduğu gibi, bu defa da getireceğini biliyoruz.

Polislik çok yönlü bir meslektir. Tüm ülkelerde birinci görevi can ve mal güvenliğini korumaktır. Ancak, ülkemizde ,çoğu defa, ya o iş için bir birim kurulmadığı, ya da tüm yurtta en yaygın Teşkilatlardan biri olup devletin en önemli icra gücü olması sebebiyle, zaman içinde hep başka görevler de verilmiş ve başarıyla yerine getirmiştir. Bugün de mevcut şartlarda asli görevi yanında evinde zorunlu ikamette bulunan vatandaşların çeşitli gıda ve benzeri ihtiyaçlarını karşılama görevi verilmiş ve bunu da tabir yerinde ise Aralıksız 7/24 yerine getirmeye çalışmaktadır. Bu yönüyle, hepimizin günlerce pencereden alkışladığımız sağlıkçılar gibi “alkışları helaliyle hak ettiği” değerlendirilmektedir.

Esasında, Polis Teşkilatı bugüne kadar herhangi bir alkış ve övgü beklemeden görevlerini hep hakkıyla yerine getirmiş ve bu uğurda nice şehitler de vermiştir. Sadece bunun kıymetinin biliniyor olması dahi yeterlidir. Ancak, maalesef son dönemde basına yansıyan, görevini yaptığı için “yüzüne tükürülme” “ maaşın kadar davran” gibi akla hayale gelmeyen olumsuz davranışlarla karşılaşma ve maalesef bunlara karşın da yetkili mercilerce gerektiği gibi savunulmadığı gözlenmektedir. Öncelikle bu tavırları şiddetle kınıyoruz ve adaletin icra gücüne karşı yapılan bu tür çirkin davranışlardan caydırılması için başta C.Savcılıklarının gereğini bir an önce yapması ve üst makamların da güçlü bir manevi destek vermesini bekliyoruz.

Polis Haftasına, halk söyleminde Polis Bayramı da denir. Ancak, polis, ne yazık ki, gerek çalışma şartlarındaki yoğunluk ve gerekse özlük haklarındaki yetersizlik ve en önemlisi de yıllardır dile getirilen sorunların dinlenip dikkate alınmaması gibi SAHİPSİZLİK duygusuyla bırakın bayram yapmayı, gününü hatırlayacak bir durumda bile değildir.

İçinden geçtiğimiz bu sıkıntılı günler elbet bir gün geçecektir. Bu süreçte, herkesin bir şeylerin muhasebesini yaptığı ve artık eskisi gibi bir yaşam olmayacağını ifade ettiği bu “Tefekkür-muhasebe” günlerinde Polis, daha doğrusu devlet, üst düzey yöneticilerin de artık POLİSİN gerçek durumunu görüp anlamaları ve benzeri iş yapan diğer mesleklere olduğu gibi özlük haklarını vermelerini diliyor ve bekliyoruz.

İşte o gün, takvimler hangi mevsim ve günü gösterirse göstersin, POLİSİN BAYRAMI olacaktır…
Bu duygu ve düşünce içinde tüm özveriyle görevlerinin başında olan meslektaşlarımızın Polis Haftasını kutlar, şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömürler dilerim.

Yusuf Vehbi DALDA
TEMÜD-DER İzmir Şube Başkan Yrd.


 

Genel Kurul Haberleri

10. Olağan Genel Kurul Duyurusu (Tarih değişikliği)
Revize Duyuru (Tarih değişikliği)
 
Derneğimizin 10. Olağan Genel Kurul İlanı
Derneğimizin 10. Olağan Genel Kurul İlanı için tıklayınız...
 
Sandığımız 2. Olağan Genel Kurul İlanı
Sandığımız 2. Olağan Genel Kurul İlanı için tıklayınız...
 
TEMÜDDER SANDIĞI İLK GENEL KURUL İLANI
Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sandığının İlk Genel Kurul İlanı...
 
OLAĞAN GENEL KURUL İLANI
Derneğimiz 9. Olağan Genel Kurul İanı...
 
OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI
6. Olağanüstü Genel Kurulumuz 7 Kasım 2017 günü dernek genel merkezimizde,yeterli sayıda üyemizin katılımıyla toplanmıştır. Alınan kararlar toplantı tutanağında belirtilmiştir. 
 
OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL HAKKINDA BİLGİLENDİRME
7 Kasım 2017 tarihinde dernek genel merkezimizde yapılan 6. Olağanüstü Genel Kurulda
 
OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL HAKKINDA BİLGİLENDİRME
7 Kasım 2017 tarihinde dernek genel merkezimizde yapılan 6. Olağanüstü Genel Kurulda...
 
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
 TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanını görmek için tıklayınız...
 
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
TEMÜDDER 5. Olağanüstü Genel Kurul İlanı İçin tıklayınız...
 
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
TEMÜDDER Olağanüstü Genel Kurul İlanı
 
TEMÜDDER 8. OLAĞAN GENEL KURULU BASIN AÇIKLAMASI
Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 8. Olağan Genel Kurulu Basın Açıklaması
 
TEMÜDDER Genel Kurul İlanı
Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin 8. Olağan Genel Kurul İlanı
 
Temüd-der Yönetim ve Denetim Kurulu Görev Dağılımı
ImageTemüd-der Yönetim ve Denetim Kurulu Görev Dağılımı
 
Olağan Genel Kurul Toplantısı
ImageDerneğimizin 7.Olağan Genel Kurul Toplantısı
 
Olağan Genel Kurul Toplantısı
ImageDerneğimizin 7.Olağan Genel Kurul Toplantısı
 

Çağın Polisi Dergisi

Duyurular

Web Sitemizde oluşturduğumuz “TÜM YAVRULAR HEPİMİZİN EĞİTİM KÖŞESİ” ile ilgili duyuru  Web Sitemizde oluşturduğumuz “TÜM YAVRULAR HEPİMİZİN EĞİTİM KÖŞESİ” başlıklı yeni bir menüde: Temüdder üyemiz Hamdi DEMİR'in kızı olan Kuğulu Montesori International Preschool Kurucusu Yadigar IŞILDAR'ın kurumu için hazırlanan eğitim programı dokümanları, "KUYA Yuvamda"yı üyelerimizin çocuklarının / torunlarının kullanımı için Derneğimize sunmuştur. Her ay başka bir konuda hazırlanacak bu dokumanlar, web sitemizin "Tüm Yavrular Hepimizin” eğitim köşesinde yayınlanacaktır. Kendisine bu cömertçe sunum için teşekkür ederiz.

 

Bu programı, kurumunun bir sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 190 Köy ilkokuluna da iletildiği bildirilmiştir. Bu açıdan da kendisi ayrıca tebrik ve takdiri hak ettiğini düşünüyoruz.

 

Bilgilerinize sunulur.Web Sitemizde yayınlanacak"Üyelerimizi Tanıyalım" Köşesi için Duyuru Derneğimiz web sitesi ve Çağın Polisi Dijital Dergisinde bir “Üyelerimizi Tanıyalım Köşesi” oluşturulmuştur...

Yeni Web Sitemiz Yayında

Siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yeni web sitemiz yayına açılmıştır.Ziyaretçi Defteri

Son Yazılan Mesaj
nail güntürkün
TÜRKİYE EMEKLİ EMNİYET MÜDÜRLERİ SOSYAL
Ziyaretçi Defteri - Görüşleriniz bizim için değerlidir...

Okuyucu Yorumları

Üye Girişi

Üye Girişi